Upravit možností cookies

Zastřešení bazénů


Ať už máte bazén na zahradě, nebo jeho koupi plánujete, určitě ho budete chtít využívat naplno – tedy co nejdéle a bez náročné údržby. Zastřešení bazénu ochrání vodu před napadaným listím a jinými nečistotami. Díky kvalitnímu zastřešení si můžete prodloužit koupací sezónu minimálně o 3 měsíce, výrazně rychleji ohřejete vodu a snížíte náklady na provoz. Zastřešení na bazén také zabrání dětem a domácím mazlíčkům ve volném přístupu a velkou nespornou výhodou je také fakt, že díky zastřešení si můžete v bazénu zaplavat i za nepříznivého počasí, např. za deště.


DRUHY ZASTŘEŠENÍ

Zastřešení vyrábíme ve třech variantách. PRAKTIK je ekonomickou variantou klasického obloukového zastřešení a je vhodný díky svému tvaru i do horských oblastí. Zastřešení DIAMANT se díky svým ostrým rysům a nižší výšce stane klenotem na vaší zahradě a zároveň ji opticky nezmenšuje. Zastřešení typu BRILIANT je výškově nejvyšší námi nabízené zastřešení. Díky výšce tohoho zastřešení se můžete pohybovat pod celým zastřešeným prostorem. Naše zastřešení jsou vhodná pro všechny druhy zahradních bazénů. Ať už se jedná o různou velikost či tvar bazénů, vždy nalezneme to pravé zastřešení přímo pro vás. Na výběr máte tři typy designu, nespočet rozměrů (do maximální délky bazénu 17m a šířky bazénu 4,4m), čirý nebo kouřový polykarbonát či plný polykarbonát (jiné na dotaz), barvu konstrukce elox nebo antracit či různá umístění dveří atd.NA CO SI DÁT POZOR

Mnoho výrobců i prodejců bazénového zastřešení se snaží za každou cenu protlačit a prodávat nekvalitní zastřešení či prvky na zastřešení. Při koupi bazénového zastřešení si dejte pozor zejména na níže uvedené znaky.


Dutinkový vs. plný polykarbonát

Dutinkový polykarbonát má výbornou UV stabilizaci, což vás ochrání před škodlivými vlivy slunečního UV záření, má lepší izolační vlastnosti a je méně náchylný na poškrábání či údržbu. Oproti tomu plný polykarbonát vypadá exkluzivněji a jeho UV vlastnosti jsou stejné jako dutinkový polykarbonát.


Barva polykarbonátu

Všichni výrobci zastřešení nabízí mnoho barev polykarbonátu, ale nikdo Vám neřekne, jak velký vliv má barva na teplotu. Nejúčinnější polykarbonát je čirý (82% propustnost světla), protože přes něj procházejí sluneční paprsky, které ohřívají vodu. Obecně platí, že čím tmavší barva (např. kouřový má 50% propustnost světla), tím měně paprsků propouští a ohřívá maximálně polykarbonát.


Tloušťka polykarbonátu

Plno výrobců vám bude tvrdit, že rozdíl mezi 8 a 10 mm polykarbonátem je zanedbatelný. Ve skutečnosti 10mm dutinkový polykarbonát má přibližně o 10% lepší tepelné vlastnosti než 8mm. Plný polykarbonát nabízíme v tlouštce 4mm (na poptávku).


Nepochozí kolejnice

V žádném případě se nesnažte ušetřit na nepochozích kolejnicích, které se dokážou promáčknout při nášlapu a navíc Vám mohou způsobit zranění (např. zakopnutí či zaklínění nohy do koleje). Z důvodů bezpečí a kvality dodáváme k bazénovému zastřešení pouze pochozí kolejiště.- Napište nám